Kimondott, vagy ki nem mondott szó...

 

Mikor a blogomnak azt a címet adtam, hogy a „szavak hangja” nem volt véletlen. Azóta sokat gondolkodtam, sokaknak a kimondott szó, öröm, bánat, nekem hamisan csengő valami.

A leírt szavak, amit csak te mondasz ki magadban, mikor olvasod, ugyan olyan hatásúak.

Gyerekkoromból tudom, mikor kényszerítettek a bocsánatkérésre, nehezemre esett kimondani.

Gyermekeinél, unokáimnál nem is erőltettem.

Amikor anyu fakanállal kergetett, megálltam mélyen a szemébe néztem, könnyes szemmel kértem anyu üss! Nem volt rá képes, azt mondta, fiam ezek a szemek, a tekinteted, még gondot okoznak neked.

Ma is azt vallom, ha érzelmet kell kifejezni, ott a szemed, ott az érintés, az ölelés. Sokkal többet sugároz, mint a kimondott, vagy ki nem mondott szó.

Tudom ez az én véleményem, vitatható.

Amikor fiatalon a buliban nem volt szükség a szóra, elég volt az érintés, a gyengéd ölelés, a gerinceden végigfutott valami boldogság érzet, szemembe néztél, és tudtad szavak nélkül is, hogy ez valami megmagyarázhatatlan jó.

Zoli kollegám mindig azt mondta, „Imcsó, ne szólj semmit, csak nézz a fellegekbe, tudom, mit akarsz”.

A házastársi kapcsolatban is ez alakult ki, már nem kellett kimondani a szót, csak egymásra néztünk mosolyogva és tettük a dolgunkat.

Mikor unokád szalad hozzád, horzsolás, vér, fáj papa, nem az aggódó szavaiddal nyugtatod meg, bár ott a csengő hangod, katonadolog, nincs semmi baj, hanem magadhoz öleled, még puszit is adsz a fájó részre.

Most, hogy egyedül maradtam, vágyom a szóra. Még, ha hamisan is cseng, csak valaki szóljon hozzám.

Álmomban sokszor hallom hangját, de már nem tudok válaszolni, a szavak hangja számomra felértékelődött…

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Történések, valódi események, szólások mondások...

... Nagyszüleim boldog magyarok voltak. Ahogy kis gyermekként láttam, nem keseregtek nem szűkölködtek. Legyen a pipába dohány, asztalon étel...